Zakup narożnika wcale nie jest takim prostym zadaniem. Nie dość, że musimy dobrać odpowiednią bryłę mebla, kolor oraz styl, to także ważny jest system rozkładania narożnika. To właśnie od niego zależy jakość spania na meblu i wygodna korzystania z funkcja spania. System rozkładania mebla ma również wpływ na obecność schowków na pościel oraz ich ilość. Jeżeli wiec zależy nam na wygodnym rozkładaniu całego narożnika i szybkim dostępie do schowków, warto wybrać odpowiedni system rozkładania. Jaki więc wybrać? Tego dowiesz się poniżej!

System rozkładania DL

Jest on stosowany nie tylko w narożnikach, ale także w sofach. Rozkładanie mebla tym systemem jest bardzo proste. Na początku wysuwamy siedzisko, a następnie składamy oparcie. Dzięki temu uzyskujemy sporą powierzchnię do spania, która jest równomierna i sprężysta. Bardzo ważną zaletą tego systemu jest całkiem duży pojemnik na poście, który ukryty jest pod siedziskiem.

Automat belgijski

Taki system rozkładania jest bardzo często porównywany do systemu łóżek polowych. Narożnik z takim systemem rozkłada się w bardzo prosty sposób. Musimy wyciągnąć złożoną konstrukcję, która jest ukrywa w schowku pod siedziskiem. Następnie rozkładamy całość opierając kolejne elementy stelaża na rozkładanych nogach. Nasze rozłożone łóżko tworzy tak naprawdę stalowa konstrukcja, która wypełniona jest listwami lub systemem sprężynowym. Oczywiście cała powierzchnia do spania jest równa i pokrywa ją jednolity materac. Taki narożnik jednak nie posiada pojemnika na pościel.

System rozkładania “delfin”

Jest to zdecydowanie najbardziej popularny system rozkładania stosowany w narożnikach. Jest on bardzo szybki i prosty w obsłudze. Jak się go obsługuje? Wystarczy spod siedziska wysunąć wózek, a następnie podciągnąć leżący na nim materac do góry. W drugiej części narożnika możemy znaleźć schowek na pościel. Taki system rozkładanie jest uznawany za najwygodniejszy do spania. Uzyskana powierzchnia jest bardzo wygodna i przede wszystkim duża.

System rozkładania typu wózek

Często taki system rozkładania uznawany jest jako półbelgijski. Zaczynamy tutaj od wyciągnięcia do przodu ukrytego pod siedziskiem wózka. Później rozkładamy leżący na nim już materac i mamy gotowe łóżko. Pojemnik na pościel może znajdować się pod siedziskami, jednak zależy to od modelu naszego narożnika ze skóry. Taki system ma bardzo ważną zaletę. Pomimo małego rozmiaru mebla wypoczynkowego możemy uzyskać bardzo dużą powierzchnię do spania.

Jaki system więc wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie cechy mebla wypoczynkowego są dla nas najważniejsze. W zależności od wybranego systemu otrzymamy tak naprawdę różną powierzchnię do spania. Powinniśmy więc dokładnie przeanalizować wolne miejsce w naszym salonie i dobrać pod to odpowiedni system. Ważna jest także sama wygodna rozkładania narożnika oraz dostępność schowków na pościel. Dzięki temu z pewnością wybierzemy odpowiedni model mebla wypoczynkowego, który będzie wygodny nie tylko dla nas, ale także naszych domowników. Obecnie oferta producentów narożników jest naprawdę bogata, więc z pewnością znajdziemy coś do swojego mieszkania.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *