Budowa domu

mazurek
Posty: 8
Rejestracja: wt sty 19, 2021 5:02 pm

Re: Budowa domu

Post autor: mazurek »

ceny wszystkie rosną. Nie tylko materiały do budowy domu ale również do wykończeń wnętrz. Ostatnio z bratem byłem po panele winylowe afirmax. Fajne panele. W dotyku i z wyglądu oceniam że są solidne. Zobaczymy jak będzie z układaniem

eras65
Posty: 619
Rejestracja: pt lut 19, 2021 3:30 pm

Re: Budowa domu

Post autor: eras65 »

Ja natomiast poważnie zastanawiam się nad tym, czy nie zdecydować się na budowę domu na własną rękę. Obecnie rozglądam się za firmami, od których mógłbym dokonać wynajmu niezbędnego sprzętu. Najprawdopodobniej skorzystam z oferty riwal/com/poland/pl-pl

zuzula12
Posty: 288
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:28 am

Re: Budowa domu

Post autor: zuzula12 »

Razem z moją żoną postanowiłem zrobić remont w łazience i długo szukaliśmy odpowiedniego sklepu. Znajomy polecił nam stronę plytki24/pl/blog/36-jak-ukladac-plytki-ze-spadkiem-do-kratki i według mnie mają bardzo dobre ceny.

fifi
Posty: 304
Rejestracja: pn lip 13, 2020 12:16 pm

Re: Budowa domu

Post autor: fifi »

Jeśli nadal szukasz projektu domu polecam zajrzeć na multicomfort/pl/ Znajdziesz tam domy prefabrykowane pasywne i energooszczędne. Osobiście zastanawiam się nad budową domu energooszczędnego. Mamy już działkę i przyszedł czas na wybór projektu. Ile czasu zajmuje budowa domu prefabrykowanego?

Awatar użytkownika
anikaj
Posty: 278
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:31 pm

Re: Budowa domu

Post autor: anikaj »

Aby rozpocząć budowę domu należy uprzednio otrzymać opinię geotechniczną. Jeszcze przed zakupem działki skontaktowałem się z firmą https://geobud.pl/, która następnego dnia przyjechała na miejsce i błyskawicznie wykonała potrzebne badania. Uzyskałem opinię składającą się z kilkudziesięciu stron A4 i właśnie wczoraj otrzymałem zgodę na budowę. Niedługo ponownie skontaktuję się z tą firmą, bo planuję wykopać studnię głębinową, która jest mi potrzebna do zaopatrzenia mojego gospodarstwa rolnego w wodę.
Leniwy: człowiek, który nie udaje, że pracuje.

Lidiann00
Posty: 112
Rejestracja: wt paź 27, 2020 9:50 am

Re: Budowa domu

Post autor: Lidiann00 »

Jeśli szukacie firmy, która zajmuje się projektowaniem obiektów przemysłowych to zdecydowanie mogę polecić building4you/pl/projektowanie-obiektow-przemyslowych.html. Wykonują profesjonalne projekty dopasowane do potrzeb każdego klienta.

Kamilla36
Posty: 729
Rejestracja: pt sie 28, 2020 11:24 pm

Re: Budowa domu

Post autor: Kamilla36 »

Świetnie poradziła sobie firma Arkada z Będzina. Nie wiem czy jest lepsza firma na śląsku od tej, ale efekty pracy tej bardzo mi odpowiadają. Zajęli się budową i projektem, w efekcie mam ładny, praktyczny i bezpieczny dom.

irenakotek
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 21, 2021 8:59 pm

Re: Budowa domu

Post autor: irenakotek »

Budując dom warto rozważyć także montaż paneli fotowoltaicznych. W fotowoltaika Częstochowa zdobędziecie mnóstwo wiedzy w tym zakresie. Ciągłe podwyżki prądu, są męczące, a są spowodowane są między innymi wprowadzeniem opłaty mocowej czy podnoszeniem kosztów uprawnień do emisji dwutlenku węgla przede wszystkim na elektrownie węglowe. Warto pomyśleć o niezależności w tym temacie.

Lidiann00
Posty: 112
Rejestracja: wt paź 27, 2020 9:50 am

Re: Budowa domu

Post autor: Lidiann00 »

Jeśli zastanawiacie się nad modernizacją budynku to polecam najpierw przeprowadzić audyt energetyczny, który może wykonać efektywniej/pl/audyt-energetyczny/. Dzięki temu poznamy zużycie energii w budynku, a także pozwoli to wprowadzić energooszczędne rozwiązania.

wealth
Posty: 245
Rejestracja: wt cze 02, 2020 9:02 pm

Re: Budowa domu

Post autor: wealth »

Oczywiście, że projekt jest bardzo istotny, od niego będzie zależeć jak nasz przyszły dom będzie wyglądać. Dlatego jeśli chodzi o projekty domów to trzeba dobrze tę decyzję przemyśleć. Osobiście radzę zapoznać się z ofertą projektów gotowych, ponieważ są w niższych cenach, a oszczędności wszędzie trzeba szukać.

ODPOWIEDZ