Autyzm

nymphetamine
Posty: 90
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:18 pm

Autyzm

Post autor: nymphetamine »

Cześć, czy słyszeliście o metodzie krakowskiej? Jest to neurobiologiczna metoda opracowana przez fachowców mająca na celu zbudować w umyśle dziecka systemu językowego i komunikacyjnego dzięki któremu łatwiej przyswaja wiedzę a także współpracuje z rodzicami oraz nauczycielami. Więcej na temat tej metody możecie przeczytać na juniora/pl/metoda-krakowska-inf-27.html .

wiesia
Posty: 208
Rejestracja: śr lip 22, 2020 11:38 am

Re: Autyzm

Post autor: wiesia »

Na rynku dostępne są także różne publikacje dla dzieci w każdym wieku. To również książki związane z takimi kwestiami jak komunikacja społeczna: eduksiegarnia/pl/komunikacja-spoleczna-problemy-i-trening . Warto zainteresować się także nimi jeśli chodzi o pracę z dzieckiem.

fanka
Posty: 313
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:25 am

Re: Autyzm

Post autor: fanka »

Autyzm na pewno nie jest łatwą chorobą, ale trzeba zrozumieć takie dziecko i zapewnić mu bezpieczeństwo. Nie wiem czy wiecie, ale dzieci autystyczne są niesamowicie inteligentne, dlatego ciekawym pomysłem będzie wizyta w teatrze czy na wystawie. Teraz co prawda mamy ograniczone pole do popisu, ale z tego co widziałam to na stronie spotkaniakultur/com/ wiele wystaw jest organizowanych w wersji online. Koniecznie się tym zainteresujcie :)

porzeczka
Posty: 34
Rejestracja: śr lis 25, 2020 2:12 pm

Re: Autyzm

Post autor: porzeczka »

Niektóre dzieci autystyczne świetnie sobie radzą i dobrze się bawią korzystając z jazdy konnej.Mam w rodzinie takie dziecko,nic bardziej go nie cieszy niż spotkania z końmi.Najbardziej fascynująca okazała się dla niego derka dla konia,którą zawsze na koniec zajęć przykrywa swojego ulubieńca.Te dzieci wspaniale sobie radzą ze zwierzętami,jednak wymaga to pracy i doświadczonych terapeutów.

weronka
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 27, 2020 10:03 pm

Re: Autyzm

Post autor: weronka »

Nad dzieckiem z autyzmem trzeba poświęcić więcej uwagi oraz mieć zabezpieczenia do domu typu: taśmy antypoślizgowe, osłonki zabezpieczające itp. Wszystko znajdziecie na tulisie/pl. Strona również prowadzi akcje charytatywną dla chorych dzieci.

daniecka
Posty: 92
Rejestracja: śr lut 24, 2021 12:52 pm

Re: Autyzm

Post autor: daniecka »

Dziecko z autyzmem nie jest łatwym pacjentem, ale jak najbardziej powinno mu się pomagać. Dlatego wydaje mi się, że odpowiednim rozwiązaniem jest również taka szkola-terapeutyczna/pl szkoła dla dziecka/dzieci z autyzmem warszawa . Dzięki niej dziecko pozna świat, będzie miało z nim kontakt i na pewno nie zostanie przez niego odrzucone. Szkoła stawia na indywidualny tok nauczania.

ODPOWIEDZ