Znacie to uczucie, gdy ktoś was zaprasza na parapetówkę i nie wiecie co mu kupić? Ja mam tak bardzo często, więc postanowiłam napisać poradnik dla innych osób z pomysłów, które sama często stosuję. Gotowi? No to lecimy z tematem.

Słodkości

Na pewno nie może zabraknąć w waszym prezencie coś słodkiego. Czekolada zwiększa poziom hormonu szczęścia i redukuje stres. Także pomoże zredukować napięcie ludzi, którzy ciężko pracują, aby uzupełnić braki w wyposażeniu swojego nowego lokum. Praliny są jeszcze lepsze, ponieważ mają jeszcze lepszy smak. Polecam praliny Lindt dostępne pod tym linkiem: https://sklep.lindt.pl/collections/inne-praliny. Najlepszej jakości praliny na rynku.

Ciepły koc

To jeden z przedmiotów, który odkłada się na ostatni gwizdek i większość osób nie posiada go jeszcze w swoich nowych domach przed wyprawieniem parapetówki. To jest coś czego potrzebuje każdy. Szczególnie w zimowych porach.

Świece

Świece także się przydadzą, aby wypełnić nasz salon lub sypialnię wyjątkową atmosferą. Zniwelują także zapach nowości, który bije od świeżo umeblowanego mieszkania.

Alkohol

Chyba nikt się nie obrazi jak dostanie w prezencie alkohol, chyba, że jest to abstynent. Dla Kobiety najlepsze będzie dobrej jakości wino, a dla mężczyzny dobra whiskey. Jeżeli kupujemy wino, to możemy dołożyć do tego korkociąg. Takie wino z korkociągiem to chyba najbezpieczniejsza opcja, którą warto kupić, jeżeli kompletnie nie mamy pojęcia co może się przydać w nowym mieszkaniu.

Patera na ciasto

Kolejna rzecz, która zawsze jest odkładana na później. Zawsze się przyda, pięknie wygląda. Najważniejsze to wiedzieć, czy pani domu lubi piec oraz często piecze przed przyjściem gości.

Roślina

To jedna z bezpieczniejszych pomysłów na prezent. Nawet mężczyźni lubią rośliny, choć się do tego nie przyznają, bo mogą nie mieć do tego ręki.

Kubki na kawę lub herbatę

Kubki to także dobry pomysł. Na początku kupujemy ich zawsze za mało. Gdybyście dodali jeszcze dodatkowo swoja grafikę lub grawer to prezent będzie świetnie spersonalizowany i będzie przypominać każdego dnia o tobie domownikom.

Deska

Desek do krojenia nigdy zbyt wiele. Wiem to ze  swojego własnego doświadczenia i myślę, że nigdy nie będą zalegać w naszych szafkach czy szufladach. O ile gospodarze nie dostaną takiego prezentu od każdego gościa na parapetówce.

Książka kucharska

Książka kucharska w wyjątkowej oprawie może się przydać i uzupełnić wyposażenie kuchni. To idealny pomysł dla kogoś, kto lubi gotować i eksperymentować w kuchni i zawsze zaskakuje was nowymi potrawami, gdy go odwiedzacie.

Podkładki pod kubki

Każdy chciałby zadbać o swój nowy stół lub stoliczek kawowy. Najlepsze są do tego podkładki pod kubki. Może zapobiec powstawaniu plam i już nie trzeba ciągle przecierać stołu lub biurka.

Podsumowanie

Jak widzicie pomysłów jest dużo. Niektóre są uniwersalne, niektóre można spersonalizować, aby lepiej przypominały od kogo ten prezent gospodarze dostali. Do każdego prezentu możecie dodać pralinki, które umilą ciężkie chwile podczas ciężkiej próby, jaką jest wyposażenie domu. Zredukują poziom stresu oraz poprawia nam humor, podnosząc poziom hormonu szczęścia.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *